Webinarium „Dobre praktyki”

5 listopada 2021 r. ZG OSPSBHP zorganizował webinarium „Dobre praktyki” laureatów konkursu ”Służba BHP-najlepszy doradca pracodawcy”


II edycji, podczas którego laureaci  ww. konkursu  mogli zaprezentować „dobre praktyki” zgłoszone do konkursu.

Podczas webinarium  wyniki konkursu "Służba BHP-najlepszy doradca pracodawcy" przedstawił Radosław Pych, Wiceprezes ZG OSPSBHP. Przedstawił też wyniki konkursu na etapie ogólnopolskim.

Konkursy jako narzędzia do promocji najlepszych przykładów zaangażowania służby bhp w budowaniu kultury bezpieczeństwa w środowisku pracy, to temat prezentowany przez Artura Sobotę, Dyrektora Departamentu Prewencji i Promocji w GIP. Podczas wypowiedzi, prelegent zwrócił uwagę na ważną rolę służby bhp, która wpiera pracodawców w wypełnianiu ich obowiązków w zakresie zapewnienia bezpiecznych i zdrowych miejsc pracy.

Służba BHP jako kompetentny doradca pracodawcy.

Jak przekonać pracodawcę do inwestowania w bezpieczeństwo pracy ? – to temat, w którym laureaci konkursu „Służba bhp-najlepszy doradca pracodawcy” prezentowali swoje dokonania w firmach.

  • Wioleta Olejnik, Narzędziownia Pszenica Sp. z o.o. (Oddział OSPSBHP w Opolu), laureatka I miejsca
  • Łukasz Wenderski, 3M Wrocław sp. z o.o.  (Oddział OSPSBHP we Wrocławiu), laureat II miejsca
  • Dział BHP, Rockwell Automation sp. z o.o. (Oddział OSBHP w Katowicach), laureaci III miejsca.

Webinarium miało na celu promowanie dobrych rozwiązań wpływających na poprawę bezpieczeństwa pracy w zakładach, a tym samym ograniczanie wypadków przy pracy. Przedstawione przez laureatów prezentacje wzbudziły duże zainteresowanie a wypowiedzi laureatów były z pewnością inspiracją dla słuchaczy, że warto angażować się dla poprawy warunków pracy pracowników.

W webinarium udział wzięło 90 osób.