Podsumowanie webinarium Dobre praktyki laureatów konkursu Służba BHP najlepszy doradca pracodawcy

Podsumowanie webinarium Dobre praktyki laureatów konkursu Służba BHP najlepszy doradca pracodawcy
Podsumowanie webinarium Dobre praktyki laureatów konkursu Służba BHP najlepszy doradca pracodawcy


5 listopada 2021 r. Zarząd Główny OSPSBHP zorganizował webinarium „Dobre praktyki” laureatów konkursu ”Służba BHP-najlepszy doradca pracodawcy”, podczas którego laureaci  konkursu „Służba BHP – najlepszy doradca pracodawcy” II edycji mogli zaprezentować „dobre praktyki” zgłoszone do konkursu.

Podczas webinarium Cel i wyniku konkursu Służba BHP-najlepszy doradca pracodawcy przedstawił Radosław Pych, wiceprezes ZG OSPSBHP. Przedstawił też wyniku konkursu na etapie ogólnopolskim.

Konkursy jako narzędzia do promocji najlepszych przykładów zaangażowania służby bhp w budowanie kultury bezpieczeństwa w środowisku pracy, to temat prezentowany przez Artura Sobotę, dyrektora Departamentu Prewencji i Promocji w GIP. Podczas wypowiedzi, prelegent zwrócił uwagę na ważną rolę służby bhp, która wpiera pracodawców w wypełnianiu ich obowiązków w zakresie zapewnienia bezpiecznych i zdrowych miejsc pracy.

Służba BHP jako kompetentny doradca pracodawcy. Jak przekonać pracodawcę do inwestowania w bezpieczeństwo pracy ? – to temat, w którym laureaci konkursu „Służba bhp-najlepszy doradca pracodawcy” prezentowali swoje dokonania w firmach.

Wioleta Olejnik, Narzędziownia Pszenica Sp. z o.o. (Oddział OSPSBHP w Opolu), laureatka I miejsca

Łukasz Wenderski, 3M Wrocław sp. z o.o.  (Oddział OSPSBHP we Wrocławiu), laureat II miejsca

Dział BHP, Rockwell Automation sp. z o.o. (Oddział OSBHP w Katowicach), laureaci III miejsca.

Webinarium miało na celu promowanie dobrych rozwiązań wpływających na poprawę bezpieczeństwa pracy w zakładach a tym samym ograniczanie wypadków przy pracy. Przedstawione przez laureatów prezentacje wzbudziły duże zainteresowanie a wypowiedzi laureatów były z pewnością inspiracją dla słuchaczy, że warto angażować się dla poprawy warunków pracy pracowników.

W webinarium udział wzięło 90 osób.