Obrady Zjazdu Nadzwyczajnego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP

2017-12-17

W Łysomicach k/Torunia 08.12.2017 r. odbyły się obrady Zjazdu Nadzwyczajnego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. W związku z brakiem wymaganej ilości Delegatów otwarcie Zjazdu nastąpiło w drugim terminie. Zjazd otworzyła prezes Elżbieta Bożejewicz, przedstawiła w słowie wstępnym cel Zjazdu i zaproponowany porządek obrad. W Zjeździe uczestniczy 119 delegatów.

Nad prawidłowością przebiegu Zjazdu czuwał zaproszony adwokat – Justyna Gabrysiak z kancelarii prawnej House Lex z Torunia.

Z uwagi na przesłanki określone w § 20 ust. 5 Statutu (liczba wakatów powyżej 1/3) Delegaci przyjęli porządek obrad z wyborem prezesa,  pełnego składu zarządu głównego, Głównej Komisji Rewizyjnej i Głównego Sądu Koleżeńskiego.

Na prezesa zgłoszono dwie kandydatury – Elżbietę Bożejewicz i Marka Nościusza, przy czym ten drugi nie wyraził zgody na kandydowanie. Po oddaniu głosów i podliczeniu przez komisję skrutacyjno-wyborczą ogłoszono wyniki – 67 na tak, 50 na nie i 2 głosy nieważne. W związku z tym prezesem na czas do końca bieżącej kadencji (do 2019 r.) została wybrana Elżbieta Bożejewicz.

Następnie przystąpiono do wyboru członków zarządu głównego. Do Zarządu Głównego wybrani zostali:

1. Kaczmarek Piotr -wiceprezes
  2. Nowak Andrzej -wiceprezes
  3. Witczak Józef -wiceprezes
  4. Kaczmarek Beata - sekretarz
  5. Pych Jarosław -skarbnik
  6. Karykowski Andrzej
  7. Matczak Sławomir
  8. Piotrowska Jadwiga
  9. Szałas Grzegorz
  10. Tandek Tomasz
  11. Wanowicz Agata

Kolejno przystąpiono do zgłaszania kandydatów na członków Głównej Komisji Rewizyjnej (GKR) i Głównego Sądu Koleżeńskiego (GSK). Przed rozdaniem kart do głosowania delegat Zenon Naskręt zaproponował wzruszenie (zmianę) wcześniej podjętej uchwały o odrzuceniu przyjęcia nowej, zmienionej treści Statutu. Propozycję uzasadnił faktem, że jest już wybrany nowy Zarząd Główny oraz że większość składu nowowybranego Zarządu Głównego stanowią osoby ze składu dotychczasowego, a to one były głównymi autorami i zwolennikami nowej treści. Ponadto dodał że do zmiany treści Statutu obligują nas zmiany ustawowe dotyczące działalności stowarzyszeń. Po kolejnej konsultacji z adwokatem, potwierdzającej legitymację Zjazdu do zmiany (wzruszenia) wcześniej podjętej chwały - Przewodniczący poddał wniosek pod głosowanie, który został pozytywnie skwitowany. Następnie poddano pod głosowanie przyjęcie znowelizowanej treści Statutu, w wyniku którego przyjęto nową treść - głosów „za” 77, głosów „przeciw” 21, wstrzymujących się 10.

Do Głównej Komisji Rewizyjnej wybrani zostali:

1. Kulkowski Grzegorz  - przewodniczący
  2. Śrubarczyk-Cichowska Mariola -wiceprzewodniczący
  3. Pękalska Kamila -sekretarz
  4. Chłopecki Michał
  5. Grześkiewicz Halina
  6. Babka Krzysztof
  7. Frelich Ryszard
  8. Chodyniecki Adam
  9. Paździor Michał

Do Głównego Sądu Koleżeńskiego wybrano:

1. Brygoła Andrzej -przewodniczący
  2. Jeliński Zygmunt -wiceprzewodniczący
  3. Gwóźdź Gustaw
  4. Macuga Małgorzata
  5. Okraska Dariusz
  6. Marszałkowski Marcin
  7. Orzeł Józef
  8. Grzeszczyk Tadeusz
  9. Naskręt Zenon
  10. Kołaski Remigiusz

Prezes Elżbieta Bożejewicz w końcowym wystąpieniu podsumowała obrady, podziękowała delegatom za udział w Zjeździe.